באילו תנאים ניתן להגיע להסדר חוב

Back חזרה למאמרים

הסדר חוב הוא בעצם הסכם משפטי, חוזה, בין חייב לבין נושה שבמסגרתו הצדדים מסכימים על סילוק החוב של החייב בתנאים מוסכמים וידועים מראש. ניתן להגיע להסדר חוב באמצעות מו״מ שנערך בין הצדדים ומבלי שיש צורך להגיע לבית המשפט.

 

הסדר חוב עם הבנק

הרבה אנשים מכירים את הסיטואציה הזו. בין אם בעלי עסקים ובין אם אנשים פרטיים. כל עוד חשבון הבנק מתנהל בצורה סדירה ויש כסף בחשבון לפירעון החובות, הכול יתנהל על מי מנוחות. אך ככל והחשבון יכנס לחריגות מן המסגרת המאושרת וככל וישנם הלוואות בחשבון שאינן משולמות מכיוון שאין מספיק כסף בעו״ש, ההלוואות יתחילו לצבור פיגורים והבנק יתחיל להחזיר חיובים (שיקים, חיובי אשראי וכו׳). ברגע שנמצאים בסיטואציה הזו מדובר בכדור שלג שאם לא ייעצר, יסתיים בנקיטת הליכים משפטיים מצד הבנק כנגד בעל החשבון. קודם כל אנחנו לא חולקים על כך שברגע שנלקחת הלוואה מן הבנק צריך לשלם אותה ולהחזיר אותה, אך החיים דינאמיים ומכיוון שלא פעם קורים מצבים בלתי צפויים (כמו משבר הקורונה), הרי שלא פעם אנשים נורמטיביים, עובדים, יכולים למצוא את עצמם בסיטואציה קשה שכזו וחשוב לפנות לעו״ד אשר עוסק בהסדרי חוב כמה שיותר מהר על מנת למזער נזקים.

 

באילו תנאים ניתן להגיע להסדר חוב 

אם קיבלתם מהבנק, מחב׳ אשראי או מגורם חוץ בנקאי שהעמיד לכם הלוואה מכתב התראה שמבקש מכם להסדיר את חובכם שאם לא כן יינקטו כנגדכם הליכים משפטיים, אנו ממליצים לפנות מיידית למשרד עו״ד אשר עוסק בהסדרי חוב. קודם על עורך הדין יבדוק את מהות החוב וממה הוא נוצר. לעיתים אותו גוף יפנה אליכם ויבקש להסדיר את חובכם עקב פיגורים בתשלומי הלוואה או חיובים אחרים, לעיתים הבנק יעמיד את האשראי שניתן לכם לפירעון מיידי בחשבון, מה שיגרום לחריגה משמעותית במסגרת האשראי, אך לעיתים יהיה מדובר בסיטואציות מורכבות יותר כדוגמת ערבות לחוב של אחר, ערבות להלוואה, חוב של אחר שנוצר עקב שותפות בחשבון, כאשר בכל מקרה עורך הדין יוכל להגיד לכם מהם הצעדים הטובים ביותר שכדאי לכם לנקוט בהם.

 

הסדר חוב לאנשים פרטיים ולעסקים

הסדר חוב הוא בעצם הליך של מו״מ בין הגוף שטוען שאתם חייבים לו כסף לביניכם או לבין עורך הדין שמייצג אתכם. במסגרת הסדר החוב ניתן להסכים על הפחתה בגובה התשלום, על פריסת תשלומים ארוכה, על תקופת המתנה שרק לאחריה יחלו התשלומים ולמעשה כל תנאי שיהיה מוסכם על שני הצדדים שבמסגרתו יוחזר החוב או חלק ממנו. בין אם יש לכם עסק שנכנס לקשיים ובין אם לקחתם הלוואה פרטית והחזרי התשלום ״כבדים״ לכם, עורך דין שעוסק בתחום ידע לנהל מול הגוף שהעניק לכם את האשראי או שלו אתם חייבים את הכסף את המו״מ בצורה המיטבית ובכך למנוע הליכים משפטיים לגביית החוב ואף הקלות שלעיתים יכולות להיות משמעותיות מאוד בהחזר החוב.

 

ייצוג משפטי בהסדר חוב

אתם יכולים לנסות ולנהל את המו״מ בעצמכם אך זה לא כדאי ולא רצוי. עורך דין מטעמכם ועוה״ד של הבנק ידעו לדבר ביניהם ״באותה השפה״, עוה״ד שייצג אתכם ידע מהם הנקודות החזקות שלכם וכיצד להגיע עם הגוף שדורש מכם כסף להסדר החוב הטוב ביותר עבורכם.

 

 

צריך הכוונה?
Compass
Call
Mail
Search