עורך דין פשיטת רגל

Back חזרה לחדלות פירעון

פקודת פשיטת הרגל וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, עוסקים במקרים בהם אדם אינו יכול לפרוע את חובותיו מול הנושים, וקובעים הליכים ותנאים מסוימים בהם החייב נדרש לעמוד בכדי לקבל הפטר מפירעון החובות שצבר. במהלך חודש ספטמבר 2019 נכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אשר החליף את פקודת פשיטת הרגל. במסגרת החוק, נקבעה רפורמה חדשה להסדרת הליכי פשיטת רגל של החייב מול נושיו, וזאת כדי להביא לשיקומו הכלכלי של החייב והחזרתו למהלך חיים כלכלי תקין.

הגדרת חדלות פירעון

מצב של חדלות פירעון, עלול להתרחש לכל אדם או תאגיד שעקב קשיים כלכליים הוא נקלע לחובות כספיים, כך שהוא אינו מסוגל לפרוע את החובות מול הנושים ולהחזיר להם את התמורה אליה התחייב.

צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון

השלב הראשון בהליכי חדלות פירעון של חייב יחיד, לאחר הגשת הבקשה, הוא מתן צו לפתיחת הליכים. החייב היחיד יכול להגיש בקשה לקבל את הצו מיוזמתו עקב העדר כושר פירעון של חובותיו. לחלופין, נושי החייב היחיד רשאים להגיש בקשה כנגד החייב, ולהכניסו להליך של שיקום כלכלי מיוזמתם. בדרך כלל, ניתן לומר כי נקיטה בהליך קולקטיבי של חדלות פירעון מהווה אינטרס משותף לשני הצדדים – החייב והנושה, כיוון שמטרת ההליך היא להגיע להסדר חובות, נוסף על שיקום כלכלי וחזרה לשגרה תעסוקתית.

לאחר שהחייב מקבל את צו פתיחת הליכי חדלות פירעון, הוא מצוי בתקופת ביניים במהלכה הוא נדרש לעמוד בהתחייבויות שונות, כמו נשיאה בתשלומים חודשיים לקופת ההליך, הגשת דוחות חודשיים בקשר עם התנהלותו הכלכלית, וכן עניינים נוספים הנבחנים על ידי הנאמן שמונה עבורו. לאחר כשנה בה החייב עמד בתקופת התנאי שהוקצבה לו, הוא עשוי לקבל את הצו לשיקום כלכלי שהותאם עבורו, כדי לקבל בסופו של דבר צו הפטר מכל חובותיו.

מהו תפקידו של עורך דין פשיטת רגל

חדלות פירעון היא מכה כלכלית קשה מאוד עבור החייב ובני משפחתו. נוכח משבר הקורונה שפגע אנושות בעסקים רבים בארץ – זהו מצב ממנו עצמאים רבים סובלים כיום. כדי להצליח ולצאת מהמשבר הכלכלי ולהשתקם עד כמה שניתן, מומלץ לפנות לייעוץ וסיוע משפטי של עורך דין פשיטת רגל. 

עורך הדין ייצג את החייב מול הכונס הרשמי (הממונה) ו/או הנאמן שמונה עבורו, לצורך בקרה ופיקוח בשלבי הליך חדלות הפירעון. כמו כן, עורך הדין יפעל בשיתוף פעולה עם הנאמן לגיבוש תוכנית הבראה כלכלית המותאמת בדיוק לצרכיו ומידותיו של היחיד, בכדי שיוכל להמשיך ולפרנס את משפחתו בכבוד, בלא משקולת החובות שרבצה על כתפיו. משרדנו מתמחה בכל הליכי חדלות פירעון משלב הגשת הבקשה ועד לקבלת צו הפטר – מוזמנים ליצור אתנו קשר לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי ויעיל.

צריך הכוונה?
Compass
Call
Mail
Search