כיצד לבחור עורך דין לחדלות פירעון ושיקום כלכלי?

Back חזרה לחדלות פירעון

נקלעתם לחובות? צריכים ייעוץ משפטי? מתמודדים עם לחצים נפשיים והטרדות מצד הנושים? מחפשים עורך דין לפשיטת רגל?

דעו כי לכל אלה, יש פיתרון. לעיתים הפתרון הוא משפטי ולעיתים לא, אולם התייעצות עם עורך דין מקצועי אשר בקיא בנבכי הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, היא דבר הכרחי בטרם קבלת החלטה.

כאשר מחפשים עורך דין, הנטייה שלנו היא להיכנס למנועי החיפוש, להקליד את מושא החיפוש, ולאחר מכן – במקרה הטוב, ליצור עימו קשר.

למרבה הצער, אתר מרשים, סרטון מושקע, או תמונות של משרד יוקרתי, אין בהם כדי להעיד על כך שהבחירה שלנו מוצלחת, ועל כן, ההמלצה הטובה ביותר לבחירת עורך דין חדלות פירעון ושיקום כלכלי, היא לקבל המלצות ממכרים וחברים.

אכן, לא תמיד קיימת אפשרות לקבל המלצות או חוות דעת מקדימה, ועל כן, נבקש לתת כמה כללים שיוכלו לסייע לכם בבחירת עורך דין חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אשר ילווה אתכם לכל אורך התקופה, עד אשר תוכלו לפתוח דף חדש בחייכם.

ראשית, היזהרו מעורכי דין אשר מבטיחים לכם הבטחות. לא אחת ניתן למצוא עורכי דין, בעיקר בהליכי פשיטת רגל, אשר מבטיחים הבטחות לפיהן הם מתחייבים למחוק את החובות תוך X זמן או לבטל עיקולים והגבלות כאלה ואחרות תוך 24 שעות.

בעולם המשפט, מי שמבטיח הבטחות משול לשוטה, שכן אין המדובר במדע מדויק, אלא באיזונים בין זכויות לבין חובות. איזון זה לא נכנס לתוך נוסחה אחידה, כך שאם פלוני הגיע לתוצאה מסוימת, אין זה אומר שהדבר יהיה נכון גם לאלמוני, ועל כן לא ניתן להבטיח תוצאה.

שנית, בררו ובידקו מה הרזומה של עורך הדין. הליך של שיקום כלכלי וחדלות פירעון הוא הליך ארוך, מלא באמוציות ורגשות, כאשר עורך הדין אמור למעשה לנווט אתכם בתוך אותה סערה. עורך דין חסר ניסיון, או מי שלא מתמחה בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, יכול להביא לתוצאות לא טובות בכל הנוגע לניהול ההליך שלכם. משכך מומלץ לברר היכן עורך הדין למד, האם הוא עבר השתלמויות בתחום, מה הערך המוסף שהוא נותן לכם, והאם הוא יכול לתת לכם דוגמאות למשל לתיקים שהוא ניהל בהצלחה, ואפילו להחליף מילה עם מי מהלקוחות שלכם.

שלישית, נורה אדומה שצריכה להידלק, היא במקרים בהם ניתנת לכם המלצה להבריח רכוש או להעלים נכסים. לא אחת נתקלנו במקרים בהם לקוחות הגיעו למשרדינו מבועתים מהמחשבה שהם צריכים להתחיל את ההליך לשיקום כלכלי אחרי שהם מרוסקים נפשית, והם מקבלים המלצה לבצע פעולות אסורות שכל מטרתן להעלים רכוש מהנושים. עורך הדין שלכם, אמור לסייע לכם לצאת מהתסבוכת ולא להכניס אתכם לאחת חדשה.

רביעית, בדקו עם עורך הדין האם יש חלופות אחרות להסדרת החובות והטיפול בעניינם. לעיתים ניתן לגבש הסכמות בלא הליך משפטי ארוך ויקר, והדבר יכול לחסוך לכם זמן וכסף רב. בעניין זה לא ניתן לתת כללי אצבע, שכן כל מקרה לגופו, אבל לא תמיד צריך להיכנס להליך פשיטת רגל אם מדובר בבחור צעיר שהיקף החובות שלו הוא 100,000 ש"ח.

בכל מקרה שהוא, זכרו כי הליווי המשפטי מצד עורך הדין משול לשותפות שנחתמת בין הלקוח לבין עורך הדין, ועל כן בחירת השותף צריכה להיעשות באופן מושכל, וגם להקשיב לתחושות הבטן שלכם. עורך דין שהוא מקצועי ככל הניתן, שאינכם מרגישים בנוח ליצור עימו קשר, אין לו תועלת ממשית עבורכם, שכן זמינות מצד עורך הדין היא גם פרמטר שצריך לקחת בחשבון. 

בין אתם אנשים פרטיים אשר נקלעתם לחובות ובין אם אתם מנהלים עסק באמצעות תאגיד, הנכם מוזמנים להגיע לפגישת ייעוץ במשרדנו.

למשרדנו ניסיון רב ועשיר בתחום חדלות הפירעון. משרדנו מתמחה בהליכי חדלות פירעון, כאשר לזכותנו ניסיון רב ועשיר בכל ענפי חדלות הפירעון (פשיטת רגל, פירוק ושיקום חברות, הליכי גביה ומשפט כלכלי). עו"ד אביתר כהן, החל את דרכו המקצועית במחלקת חדלות פירעון שבבית המשפט המחוזי תל אביב – יפו, דבר אשר אפשר לו להיחשף למאות תיקים בענפי חדלות הפירעון השונים. כמו כן עו"ד אביתר כהן פעיל בעמותת דף חדש, אשר איגדה מספר עורכי דין שנכונים לסייע לציבור הרחב בתחום חדלות הפירעון, לאחר בחינה ובדיקה שאלה נמצאו מתאימים. כן נעשה שיתוף פעולה בין משרדנו לבין עמותת ידיד, מרכז עוצמה (משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים), ועמותת קסם חברתי.

צריך הכוונה?
Compass
Call
Mail
Search