זכויות עובדים בפשיטת רגל – גימלה מהמוסד לביטוח לאומי

Back חזרה לחדלות פירעון

זכויות עובדים בפשיטת רגל היא אחת הסוגיות הכאובות ביחס לנושים מסוג "עובדים", שכן לא רק שהעובד לא קיבל את הכספים עבור העבודה שכבר ביצע בעבר אצל המעסיק, הרי שמכאן ואילך עליו לדאוג לפרנסתו לעתיד.

במאמר זה ננסה להקל מעט את הכאב של אותם עובדים, ולהמציא להם מזור עבור כספים שלא שולמו להם לפני סגירת שערי מקום העבודה.

מי ישלם לי שכר עבודה כשהעסק נסגר?

כאשר בעל עסק  קורס כלכלית, הוא נאלץ לסגור את העסק ולהפסיק את הפעילות העסקית.

אחת מהתוצאות הישירות של סגירת העסק היא פיטורי העובדים כך שמטה לחמם נכרת ועליהם לחפש מקום עבודה חדש.

לרוב, כאשר חברות בע"מ נכנסות להליכי פירוק ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעת חוב. המוסד לביטוח לאומי משמש "כמבטח" של העובדים ודואג לשלם להם את שכר העבודה שלא קיבלו, לרבות זכויות סוציאליות כדוגמת: דמי הודעה מוקדמת; דמי הבראה; הפרשות לקופת גמל ופנסיה וכיוצא בזה.

לקריאה על זכויות עובדים בהליכי פירוק חברה לחצו כאן.

גימלה מהמוסד לביטוח לאומי גם בהליך פשיטת רגל:

לא רבים יודעים, אולם גם בהליך פשיטת רגל, כאשר אדם – עוסק מורשה, נקלע להליכי חדלות פירעון והוא הוכרז כפושט רגל – העובדים של העסק זכאים להגיש תביעת חוב למוסד לביטוח לאומי ולתבוע את שכר העבודה והזכויות הסוציאליות שמגיעות להם מהמעסיק וכאמור בסעיף 182 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] התשנ"ה-1995.

משכך, כאשר המעסיק שלכם מודיע שהוא נכנס להליכי פשיטת רגל, רצוי לעשות על מאמץ ולהשיג על אסמכתא או מכתב רשמי בדבר נסיבות סגירת העסק, לרבות תלושי משכורת והוכחות שייתמכו במעמדכם כעובדים של אותו חייב.

קיימים מקרים בהם בעל העסק בעצמו מודיע לעובדיו כי הוא חדל פירעון אולם הוא לא נוקט צעדים כדי להיכנס להליך פשיטת רגל ומשכך רצוי לפנות לעורך דין לפשיטת רגל, בכדי שימליץ לכם על בדרך המתאימה ביותר לתבוע את הכספים מהמוסד לביטוח לאומי.

עורך דין לפשיטת רגל ומיצוי זכויות עובדים בפשיטת רגל:

בכל מקרה שהוא, מומלץ לפנות לעורך דין שעיקר התמחותו הוא פשיטת רגל וזכויות עובדים בפשיטת רגל, כדי שיפעל בזמן אמת למיצוי זכויותכם כעובדים.

משרד עורכי דין אביתר כהן ושות' הוא משרד שמתמחה בהליכי חדלות פירעון והליך פשיטת רגל בפרט. למשרדנו ניסיון ומומחיות בייצוג עובדים בהליכי פשיטת רגל ופירוק חברה

ככל שהמעסיק שלכם "סגר את השערים" ולא קיבלתם שכר עבודה או זכויות סוציאליות, צרו עימנו קשר בהקדם בכדי שנוכל לסייע לכם למצות את זכויותיכם, על אף הליך פשיטת הרגל של המעסיק.

 

 

צריך הכוונה?
Compass
Call
Mail
Search